ČESKÉMU JAZYKU NA STOPĚ!

Poslední březnové dny plné sluníčka spoustu z nás pobídly k opuštění počítače, kterého máme po dopolední online výuce až nad hlavu. A proč nespojit jarní procházku Hořicemi s trochou toho procvičování a opakování?

Pozorní občané si možná všimli úkolů rozvěšených po Smetanových sadech a okolí Gothardu. Ty byly připravené pro naše čtvrťáky. Většina z nich se, a jak jsem se později dozvěděla, tak s nadšením, vydala plnit úkoly z češtiny. Vzali s sebou dokonce spolužáky, kamarády nebo rodiče, aby jim na „cestě do hlubin mateřského jazyka“ dělali společnost a pořídili ze stopované fotoreportáž.

Žáci obdrželi plánek trasy s vyznačenými místy, kde mají očekávat otázku nebo úkol. K zápisu správné odpovědi jim sloužil záznamový arch, který po skončení stopované odeslali ke kontrole. A jelikož byly odpovědi našich školáků až na výjimky správné, čeká na ně zasloužená odměna!

Z reakcí žáků možno soudit, že akce byla úspěšná: „Moc mě to bavilo!“ „Bylo to super!“ „Byla to sranda!“ „Já byla dokonce dvakrát!“ A to je zase ta nejlepší odměna pro učitele.

Mgr. Vladimíra Krátká