aktualizováno 7.4.2021

NÁVRAT DO ŠKOL 12. 4. 2021

Vážení rodiče, poskytujeme vám Vládou ČR a MŠMT ČR dosud uvolněné informace. Situace se vyvíjí. Děkujeme za pochopení.

Žáci prvních stupňů základních škol se do lavic vrátí 12. dubna 2021. Přidají se k nim i předškoláci v mateřských školách. Návrat ale budou provázet přísná epidemiologická pravidla.

Základní školy

  • Do škol se vrátí první stupeň základních škol. Učit se bude v rotační výuce (střídat se budou třídy po týdnech).

Začínat budou: 12. 04. – 16. 04. 2021 První, druhá a čtvrtá třída.

Následující týden: 19. 04. – 23. 04. 2021 Třetí a páté třídy.

  • Povinné budou roušky.
  • Žáci se budou testovat neinvazivními antigenními testy dvakrát týdně, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek. Pokud bude antigenní test pozitivní v pondělí, půjde žák         na PCR test a nebude docházet do školy. Pokud bude pozitivní ve čtvrtek, tak celá třída počká mimo prezenční výuku na potvrzovací PCR test pozitivního žáka. Pokud se nákaza potvrdí, bude se tím zabývat hygiena.
  • Zatím není jasné, zda se do škol vrátí žáci ve všech okresech, záležet bude na vývoji epidemiologické situace. Klíčovou roli bude hrát kumulativní počet případů za sedm dní na 100 000 obyvatel. V okrese by neměl být vyšší, než je toto číslo za celou ČR. Rozhodnutí padne ve středu.
  • Možné jsou individuální konzultace ve formátu jeden žák, jeden učitel či skupinové konzultace pro žáky 2. stupně ohrožené horším prospěchem, či žáků devátých tříd maximálně ve skupině 6 žáků.

Družiny

  • Školní družiny budou otevřeny pro žáky, jichž se týká prezenční výuka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *