Od pondělí 31. 1. 2022 pokračují školy v screeningovém testování žáků a zaměstnanců na přítomnost covid-19. Testují se všichni žáci a zaměstnanci bez ohledu na očkování.

Nově mají výjimku z testování všechny osoby, které prodělaly laboratorně (PCR) potvrzené onemocnění covid19, uplynula u nich doba nařízené izolace a od pozitivního RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, na jehož základě byla nařízena izolace, neuplynulo více než 30 dnů.

Platí tedy ochranná lhůta 30 dnů od pozitivního výsledku PCR testu (po tuto dobu nejsou osoby povinny podrobovat se testování na školách či pracovištích). Pro prokázání této skutečnosti je tedy nezbytné doložit v den testování potvrzení o pozitivním PCR testu včetně data jeho podstoupení.